MENU

 ХТО ТАКІ "ФУРРІ"? ЩО ТАКЕ "ФУРРІ" ФЄНДОМ

 

 У перекладі з англійської «фуррі» означає «пухнастий». Така назва пов`язана з тим, що представники цієї субкультури захоплюються антропоморфними звірами. В основному людські звички приписують хижакам і гризунам, тіло яких вкрите пухнастим хутром. Наприклад, лисиці, щура, гепарди, леви, вовки. Через це їх і стали називати в англомовних країнах «пухнастими».

Особливістю спільноти є те, що люди прагнуть втілити образ антропоморфного звіра в собі або своїй творчості. Багато ідентифікують себе з обраним персонажем. 

Антропоморфні тварини є представниками казкових персонажів, які поєднують в собі яскраві якості звіра і людини. Вони ведуть себе як люди.

 

Субкультура об`єднує тих, хто ідентифікує себе з антропоморфними істотами, і тих, хто створює зображення улюблених персонажів. 

 Згідно Фреду Паттену (Fred Patten), історику аніме, концепція "фуррі" вперше з'явилася на науково-фантастичному конвенті 1980 року. Зображення персонажа Ерма Фелна (Erma Felna, антропоморфна кішка) з книги КОМІКСИСТОМ Стіва Галаччіо "Альбедо антропоморфікс" (Steve Gallachi "Albedo Anthropomorphics") викликала жарка дискусія, присвячена антропоморфних персонажам в науково-фантастичних романах. Це призвело до формування групи шанувальників, які обговорювали таких персонажів на конвентах, присвячених науковій фантастиці і коміксами. Паттен використовує поняття "фуррі-фендом" як організоване прийняття і поширення творчих робіт, що стосуються фурі.

 Сам термін "фуррі-фендом" (англ. Furry fandom) використовувався в аматорських малотиражних виданнях - "фензін" - ще з 1983 року, і став стандартним назвою самого жанру.
 
Проте за деякими версіями початок субкультури "фуррі" було покладено набагато раніше. Точкою, звідки бере початок фуррі-фендом, часто називають такі роботи, як:
 
 В 1965 році мультсеріал "Імператор джунглів" Осами Тедзука ( "Jungle Taitei" by Osamu Tedzuka)
 • Опублікований в 1973 році роман Річарда Адамса Мешканці пагорбів ( "Watership Down" by Richard Adams) і його кінопостановка 1978 року
мультфільм Уолта Діснея "Робін Гуд" ( "Robin Hood" by Walt Disney) 1973 року
 

У міру свого розвитку інтернет став ідеальним середовищем для формування і розвитку фуррі-спільноти. Спочатку на Заході, а в кінці 90-х на території СНД. На даний момент фуррі можна зустріти в усіх віддалених куточках земної кулі.

 

 

© faqukrs.xyz 2016                                                                                                                                                                                           стаття з (с) faqukrs.xyz

стаття (с) Valeska

(редакція: Basil Lion)

​Дякуємо Wuff за текст.